HRS1H-S-DC3V
HRS1H-S-DC3V
ПроизводительZhejiang HKE
Партномер производителяHRS1H-S-DC3V
ОписаниеRelays Zhejiang HKE HRS1H-S-DC3V
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Сигнальные реле |
| Производитель | Zhejiang HKE |
| Вес | 4.4 |
| Operating Temperature | -40℃~+70℃ |
| Contact Material | Gold+silver |
| Number of Pins | - |
| Contact Resistance | 50mΩ |
| Coil resistance | 45Ω |
| Contact form | A set of conversions: 1C (Single-pole Double-throw Conversion) |
| Maximum Switching Voltage | - |
| Coil Rated Power | 200mW |
| Operate Time | 10ms |
| Coil Voltage | 3V |
| Release Time | 5ms |
| Coil Type | - |
| Contact Rating | 1A@120VAC;1A@24VDC |
| Maximum Switching Current | - |
| Pin Number | - |
| Switching Voltage(Max) | 30V@DC;120V@AC |
| Switching Current(Max) | 2A |
