HRS1H-S-DC5V
HRS1H-S-DC5V
ПроизводительZhejiang HKE
Партномер производителяHRS1H-S-DC5V
ОписаниеRelays Zhejiang HKE HRS1H-S-DC5V
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Сигнальные реле |
| Производитель | Zhejiang HKE |
| Вес | 4 |
| Operating Temperature | -25℃~+70℃ |
| Contact Material | Gold+silver |
| Contact Resistance | 50mΩ |
| Coil resistance | 125Ω |
| Contact form | A set of conversions: 1C (Single-pole Double-throw Conversion) |
| Coil Rated Power | 200mW |
| Operate Time | 10ms |
| Coil Voltage | 5V |
| Release Time | 5ms |
| Contact Rating | 3A@120VAC;3A@24VDC |
| Switching Voltage(Max) | 30V@DC;120V@AC |
| Switching Current(Max) | 3A |
