CMA4-S-DC12V-A-E
CMA4-S-DC12V-A-E
ПроизводительZhejiang HKE
Партномер производителяCMA4-S-DC12V-A-E
ОписаниеRelays Zhejiang HKE CMA4-S-DC12V-A-E
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Силовые реле |
| Производитель | Zhejiang HKE |
| Вес | 21.583 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Contact Material | Silver Alloy |
| Contact Resistance | 100mΩ |
| Coil resistance | 90Ω |
| Contact form | 1 Set Normally Open: 1A (SPST NO) |
| Coil Rated Power | 1.6W |
| Operate Time | 5ms |
| Coil Voltage | 12V |
| Release Time | 3ms |
| Contact Rating | 40A@14VDC;30A@14VDC |
| Switching Voltage(Max) | 75V@DC |
