CMA51H-S-DC12V-A
CMA51H-S-DC12V-A
ПроизводительZhejiang HKE
Партномер производителяCMA51H-S-DC12V-A
ОписаниеRelays Zhejiang HKE CMA51H-S-DC12V-A
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Силовые реле |
| Производитель | Zhejiang HKE |
| Вес | 6.12 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Contact Material | Silver Alloy |
| Number of Pins | 4 |
| Contact Resistance | 50mΩ |
| Coil resistance | 240Ω |
| Contact form | 1 Set Normally Open: 1A (SPST NO) |
| Maximum Switching Voltage | 35A |
| Coil Rated Power | 600mW |
| Operate Time | 10ms |
| Coil Voltage | 12V |
| Release Time | 10ms |
| Coil Type | Non-Polarized - Single Coil |
| Contact Rating | 20A@14VDC |
| Maximum Switching Current | 30V@DC |
| Pin Number | 4 |
| Switching Voltage(Max) | 30V@DC |
| Switching Current(Max) | 35A |
