M74HC280YRM13TR
M74HC280YRM13TR
ПроизводительSTMicroelectronics
Партномер производителяM74HC280YRM13TR
ОписаниеLogic ST M74HC280YRM13TR
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Генераторы и контроллеры четности |
| Производитель | STMicroelectronics |
| Вес | 0.268 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Supply Voltage | 2V~6V |
| Number of Circuits | 9 |
| Propagation Delay Time | - |
| Series | 74HC |
| Voltage - Supply | 2V~6V |
| Sink Current | 5.2mA |
| Source Current | 5.2mA |
| Operature Temperature | -40℃~+125℃ |
| Logic Type | Parity Generator |
| Logic Family | 74HC |
| Number of Digits | 9 |
| Current - Output High(IOH) | 5.2mA |
| Current - Output Low(IOL) | 5.2mA |
