CSE7761-SSOP16
CSE7761-SSOP16
ПроизводительCHIPSEA
Партномер производителяCSE7761-SSOP16
ОписаниеData Acquisition CHIPSEA CSE7761-SSOP16
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Измерение энергии |
| Производитель | CHIPSEA |
| Вес | 0.125 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Number of Channels | 2 |
| Tolerance | 0.1% |
| Interface | SPI;UART |
| Meter Type | Single-Phase Energy Metering IC |
| Dynamic Range | 5000:1 |
| Clock Frequency | 3.579MHz |
| Voltage - Supply | 4.5V~5.5V;3V~3.6V |
| Current - Supply | 3.5mA |
| Voltage Reference Value | 1.25V |
