UF802_T0_00001
UF802_T0_00001
ПроизводительPANJIT International
Партномер производителяUF802_T0_00001
ОписаниеDiodes PANJIT UF802_T0_00001
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Коммутационные диоды |
| Производитель | PANJIT International |
| Вес | 2.532 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Rectified Current | 8A |
| Forward Voltage (Vf@If) | 1V@8A |
| Reverse Voltage (Vr) | 200V |
| Reverse Leakage Current (Ir) | 1uA |
| Reverse Recovery Time (trr) | 50ns |
| Reverse Leakage Current | 1uA@200V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 200V |
| Non-Repetitive Peak Forward Surge Current | 120A |
| Current - Rectified | 8A |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Voltage - Forward(Vf@If) | 1V@8A |
