2SC164S_R1_00001
2SC164S_R1_00001
ПроизводительPANJIT International
Партномер производителя2SC164S_R1_00001
ОписаниеTransistors/Thyristors PANJIT 2SC164S_R1_00001
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Цифровые транзисторы |
| Производитель | PANJIT International |
| Вес | 1 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Power Dissipation (Pd) | 1W |
| Transistor Type | 2 NPN-Pre-Biased |
| DC Current Gain (hFE@Ic,Vce) | 100@10mA,1V;100@150mA,5V |
| Collector Current (Ic) | 150mA |
| Collector-Emitter Breakdown Voltage (Vceo) | 40V;30V |
| Input Resistor | 13kΩ |
| Collector-emitter voltage (Vceo) | 40V |
| Pd- Power Dissipation | 1W |
| Current - Collector(Ic) | 150mA |
| Number | 2 NPN (Pre-Biased) |
| DC Current Gain | 100@10mA,1V;100@150mA,5V |
