BT155W-1400TQ
BT155W-1400TQ
ПроизводительWeEn Semiconductors
Партномер производителяBT155W-1400TQ
ОписаниеTransistors/Thyristors WeEn Semiconductors BT155W-1400TQ
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Тиристоры (SCR)/модули |
| Производитель | WeEn Semiconductors |
| Вес | 1 |
| Operating Temperature | - |
| Peak Repetitive Off?State Voltage (Vdrm) | 1.4kV |
| Gate Trigger Voltage (Vgt) | 1V |
| Holding Current (Ih) | 200mA |
| Peak Forward On?State Voltage (Vtm) | 1.6V |
| RMS On-State Current(It (rms)) | 79A |
| Peak non-repetitive surge current (Itsm@f) | - |
| Gate Trigger Current(Igt) | 50mA |
