BTA16-600BQ
BTA16-600BQ
ПроизводительWeEn Semiconductors
Партномер производителяBTA16-600BQ
ОписаниеTransistors/Thyristors WeEn BTA16-600BQ
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Тиристоры (SCR)/модули |
| Производитель | WeEn Semiconductors |
| Вес | 2.93 |
| Gate Trigger Voltage (Vgt) | 1V |
| Holding Current (Ih) | 60mA |
| Average Gate Power Dissipation (PG(AV)) | 500mW |
| Peak off - state voltage(Vdrm) | 600V |
| Current - Gate Trigger(Igt) | 70mA |
| Voltage - On State(Vtm) | 1.5V |
| Current - On State(It(RMS)) | 16A |
| Current - Surge(Itsm@f) | 176A |
