BTA416X-800BTQ
BTA416X-800BTQ
ПроизводительWeEn Semiconductors
Партномер производителяBTA416X-800BTQ
ОписаниеTransistors/Thyristors WeEn Semiconductors BTA416X-800BTQ
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Тиристоры (SCR)/модули |
| Производитель | WeEn Semiconductors |
| Вес | 1 |
| Operating Temperature | - |
| Peak Repetitive Off?State Voltage (Vdrm) | 800V |
| Gate Trigger Voltage (Vgt) | 1V |
| Holding Current (Ih) | 60mA |
| Peak Forward On?State Voltage (Vtm) | - |
| RMS On-State Current(It (rms)) | 16A |
| Peak non-repetitive surge current (Itsm@f) | - |
| Gate Trigger Current(Igt) | 50mA |
