OPI1266
OPI1266
ПроизводительOPTEK
Партномер производителяOPI1266
ОписаниеOptoisolators OPTEK OPI1266
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Оптоизоляторы логических выходов |
| Производитель | OPTEK |
| Вес | 3.125 |
| Operating Temperature | -40℃~+70℃ |
| Number of Channels | 1 |
| Supply Voltage | 7V |
| Data Rate | 500Kbps |
| Input Type | DC |
| Isolation Voltage(Vrms) | 16kV |
| CMTI(kV/us) | - |
| Voltage - Supply | 4.75V~5.25V |
| Reverse Voltage | 2V |
| High Level Delay Time | 800ns |
| Low Level Delay Time | 800ns |
| Input threshold current | - |
| Voltage - Forward(Vf) | 1.2V |
| Forward Current(If) | 50mA |
