OPI1268
OPI1268
ПроизводительOPTEK
Партномер производителяOPI1268
ОписаниеOptoisolators OPTEK OPI1268
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Оптоизоляторы логических выходов |
| Производитель | OPTEK |
| Вес | 1 |
| Operating Temperature | -40℃~+100℃ |
| Number of Channels | 1 |
| Supply Voltage | 7V |
| Output Current | 25mA |
| Data Rate | 2Mbps |
| Input Type | DC |
| Isolation Voltage(Vrms) | 16kV |
| CMTI(kV/us) | - |
| Voltage - Supply | 4.5V~5.25V |
| Load Voltage | 18V |
| High Level Delay Time | 100ns |
| Low Level Delay Time | 200ns |
| Input threshold current | 5mA |
| Voltage - Forward(Vf) | 1.3V |
