SM74HC138D
SM74HC138D
ПроизводительShenzhen Sunmoon Micro
Партномер производителяSM74HC138D
ОписаниеLogic Shenzhen Sunmoon Micro SM74HC138D
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | RFID ИС |
| Производитель | Shenzhen Sunmoon Micro |
| Вес | 0.248 |
| Operating Temperature | -40℃~+80℃ |
| Number of Channels | 3/8 |
| Quiescent Current | 1uA |
| Propagation Delay Time | 19ns@5.0V,15pF |
| Type | Decoder |
| Voltage - Supply | 3V~5.5V |
| Current - Output High(IOH) | 32mA |
| Current - Output Low(IOL) | 58mA |
