6N137
6N137
ПроизводительCT Micro International
Партномер производителя6N137
ОписаниеOptoisolators CT MICRO 6N137
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Оптоизоляторы логических выходов |
| Производитель | CT Micro International |
| Вес | 0.9 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Number of Channels | 1 |
| Supply Voltage | 5.5V |
| Output Current | 50mA |
| Data Rate | 10Mbps |
| Input Type | DC |
| Isolation Voltage(Vrms) | 5kV |
| CMTI(kV/us) | 10kV/us |
| Voltage - Supply | 3.3V~5.5V |
| Reverse Voltage | 5V |
| High Level Delay Time | 75ns |
| Low Level Delay Time | 75ns |
| Common Mode Transient Immunity (CMTI) | 10kV/us |
| Input threshold current | 5mA |
| Voltage - Forward(Vf) | 1.4V |
| Forward Current(If) | 50mA |
