6N139(SL)(T1)
6N139(SL)(T1)
ПроизводительCT Micro International
Партномер производителя6N139(SL)(T1)
ОписаниеOptoisolators CT MICRO 6N139(SL)(T1)
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Оптоизоляторы логических выходов |
| Производитель | CT Micro International |
| Вес | 0.771 |
| Operating Temperature | -55℃~+100℃ |
| Number of Channels | 1 |
| Supply Voltage | - |
| Output Current | 60mA |
| Input Type | DC |
| Isolation Voltage(Vrms) | 5kV |
| CMTI(kV/us) | 1kV/us |
| Voltage - Supply | -500mV~18V |
| Reverse Voltage | 5V |
| Isolation Voltage(rms) | 5kV |
| Common Mode Transient Immunity (CMTI) | 1kV/us |
| Voltage - Forward(Vf) | 1.45V |
| Forward Current(If) | 25mA |
| Current transfer ratio | 400% |
