CT350S(T1)
CT350S(T1)
ПроизводительCT Micro International
Партномер производителяCT350S(T1)
ОписаниеOptoisolators CT MICRO CT350S(T1)
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Оптоизоляторы логических выходов |
| Производитель | CT Micro International |
| Вес | 0.62 |
| Operating Temperature | -40℃~+100℃ |
| Number of Channels | 1 |
| Supply Voltage | - |
| Output Current | 2.5A |
| Power Dissipation | 300mW |
| Data Rate | - |
| Input Type | DC |
| Isolation Voltage(Vrms) | 3.75kV |
| CMTI(kV/us) | 20kV/us |
| Voltage - Supply | 0V~35V |
| Reverse Voltage | 5V |
| Isolation Voltage(rms) | 3.75kV |
| High Level Delay Time | 500ns |
| Low Level Delay Time | 500ns |
| Common Mode Transient Immunity (CMTI) | 15kV/us |
| Input threshold current | 5mA |
| Voltage - Forward(Vf) | 1.45V |
| Forward Current(If) | 25mA |
