CTM453(T1)
CTM453(T1)
ПроизводительCT Micro International
Партномер производителяCTM453(T1)
ОписаниеOptoisolators CT MICRO CTM453(T1)
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Оптоизоляторы логических выходов |
| Производитель | CT Micro International |
| Вес | 1 |
| Operating Temperature | -55℃~+100℃ |
| Number of Channels | 1 |
| Supply Voltage | - |
| Output Current | 8mA |
| Power Dissipation | 100mW |
| Data Rate | 1Mbit/s |
| Input Type | DC |
| Isolation Voltage(Vrms) | 3.75kV |
| CMTI(kV/us) | 15kV/us |
| Voltage - Supply | - |
| Load Voltage | 20V |
| Isolation Voltage(rms) | 3.75kV |
| High Level Delay Time | 1us |
| Low Level Delay Time | 1us |
| Common Mode Transient Immunity (CMTI) | 15kV/us |
| Voltage - Forward(Vf) | 1.45V |
| Current transfer ratio | 20% |
