TF42-22S-0.35SH(800)
TF42-22S-0.35SH(800)
ПроизводительHRS(Hirose)
Партномер производителяTF42-22S-0.35SH(800)
ОписаниеConnectors HRS(Hirose) TF42-22S-0.35SH(800)
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Сборки разъемов FFC, FPC (плоские гибкие) |
| Производитель | HRS(Hirose) |
| Вес | 1 |
| Operating Temperature Range | -55℃~+85℃ |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Pitch | 0.35mm |
| Height Above Board | 0.9mm |
| Mounting Type | Horizontal attachment |
| Number of Contacts | 22P |
| Locking Feature | Flip type |
| Contact Type | Bottom Contact |
| FFC, FCB Thickness | 0.2mm |
