TF46-40S-0.5SH(800)
TF46-40S-0.5SH(800)
ПроизводительHRS(Hirose)
Партномер производителяTF46-40S-0.5SH(800)
ОписаниеConnectors HRS(Hirose) TF46-40S-0.5SH(800)
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Сборки разъемов FFC, FPC (плоские гибкие) |
| Производитель | HRS(Hirose) |
| Вес | 1 |
| Operating Temperature Range | -40℃~+105℃ |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Material | Copper alloy |
| Pitch | 0.5mm |
| Height Above Board | 2.2mm |
| Mounting Type | Horizontal attachment |
| Number of Contacts | 40P |
| Locking Feature | Flip type |
| Contact Type | Dual-sided contacts / top and bottom connection |
| FFC, FCB Thickness | 0.3mm |
