FH63S-10S-0.5SH
FH63S-10S-0.5SH
ПроизводительHRS(Hirose)
Партномер производителяFH63S-10S-0.5SH
ОписаниеConnectors HRS FH63S-10S-0.5SH
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Сборки разъемов FFC, FPC (плоские гибкие) |
| Производитель | HRS(Hirose) |
| Вес | 1 |
| Operating Temperature | -55℃~+125℃ |
| Operating Temperature Range | -55℃~+125℃ |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Pitch | 0.5mm |
| Height Above Board | 2.8mm |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Number of Contacts | 10P |
| Locking Feature | Hinged Lid |
| Contact Type | Bottom Contact |
| FFC, FCB Thickness | 0.3mm |
