TF38-24S-0.5SV(830)
TF38-24S-0.5SV(830)
ПроизводительHRS(Hirose)
Партномер производителяTF38-24S-0.5SV(830)
ОписаниеConnectors HRS TF38-24S-0.5SV(830)
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Сборки разъемов FFC, FPC (плоские гибкие) |
| Производитель | HRS(Hirose) |
| Вес | 1 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Operating Temperature Range | -40℃~+85℃ |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Pitch | 0.5mm |
| Height Above Board | 5.2mm |
| Mounting Type | Surface Mount,Vertical |
| Number of Contacts | 24P |
| Locking Feature | Hinged Lid |
| Contact Type | Single-side Contact/Vertical |
| FFC, FCB Thickness | 0.3mm |
