BF080-20-A-0-L-C
BF080-20-A-0-L-C
ПроизводительGlobal Connector Technology
Партномер производителяBF080-20-A-0-L-C
ОписаниеConnectors Global Connector Technology BF080-20-A-0-L-C
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Женские головки |
| Производитель | Global Connector Technology |
| Вес | 1 |
| Operating Temperature Range | -40℃~+105℃ |
| Voltage Rating (Max) | 250V |
| Current Rating (Max) | 2A |
| Contact Plating | Gold |
| Pitch | 2mm |
| Number of Rows | Double Row |
| Row Spacing | 2mm |
| Number of Holes | 20P |
| Insulation Height | 2.79mm |
| Mounting Type | - |
