TCU428320HDH
TCU428320HDH
ПроизводительPowerex Inc.
Партномер производителяTCU428320HDH
ОписаниеTransistors/Thyristors Powerex Inc. TCU428320HDH
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Тиристоры (SCR)/модули |
| Производитель | Powerex Inc. |
| Вес | 1 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Peak Repetitive Off?State Voltage (Vdrm) | 2.8kV |
| SCR Type | 1 SCR |
| Gate Trigger Voltage (Vgt) | 4.5V |
| Peak Forward On?State Voltage (Vtm) | 1.45V |
| RMS On-State Current(It (rms)) | 5.969kA |
| Gate Trigger Current(Igt) | 250mA |
| Peak off - state voltage(Vdrm) | 2.8kV |
| Current - Gate Trigger(Igt) | 250mA |
| Voltage - On State(Vtm) | 1.45V |
| Current - On State(It(RMS)) | 5.969kA |
