TDK4363402DH
TDK4363402DH
ПроизводительPowerex Inc.
Партномер производителяTDK4363402DH
ОписаниеTransistors/Thyristors Powerex Inc. TDK4363402DH
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Тиристоры (SCR)/модули |
| Производитель | Powerex Inc. |
| Вес | 1 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Peak Repetitive Off?State Voltage (Vdrm) | 3.6kV |
| SCR Type | 1 SCR |
| Gate Trigger Voltage (Vgt) | 4V |
| Peak Forward On?State Voltage (Vtm) | 1.5V |
| RMS On-State Current(It (rms)) | 5.883kA |
| Gate Trigger Current(Igt) | 300mA |
| Peak off - state voltage(Vdrm) | 3.6kV |
| Current - Gate Trigger(Igt) | 300mA |
| Voltage - On State(Vtm) | 1.5V |
| Current - On State(It(RMS)) | 5.883kA |
