TDS4453302DH
TDS4453302DH
ПроизводительPowerex Inc.
Партномер производителяTDS4453302DH
ОписаниеTransistors/Thyristors Powerex Inc. TDS4453302DH
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Тиристоры (SCR)/модули |
| Производитель | Powerex Inc. |
| Вес | 1 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Peak Repetitive Off?State Voltage (Vdrm) | 4.5kV |
| SCR Type | 1 SCR |
| Gate Trigger Voltage (Vgt) | 4V |
| Peak Forward On?State Voltage (Vtm) | 1.77V |
| RMS On-State Current(It (rms)) | 5.707kA |
| Gate Trigger Current(Igt) | 300mA |
| Peak off - state voltage(Vdrm) | 4.5kV |
| Current - Gate Trigger(Igt) | 300mA |
| Voltage - On State(Vtm) | 1.77V |
| Current - On State(It(RMS)) | 5.707kA |
