WF-1G125A6P
WF-1G125A6P
ПроизводительBXCONN
Партномер производителяWF-1G125A6P
ОписаниеConnectors BXCONN WF-1G125A6P
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Разъем для подключения проводов к плате |
| Производитель | BXCONN |
| Вес | 0.322 |
| Operating Temperature | -25℃~+85℃ |
| Operating Temperature Range | -25℃~+85℃ |
| Voltage Rating (Max) | 50V |
| Current Rating (Max) | 1A |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Material | Brass;PA9T |
| Number of Pins | 6P |
| Pitch | 1.25mm |
| Number of Rows | 1 |
| Flame Retardant Rating | UL94V-0 |
| Number of PINs Per Row | 6 |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Pins Structure | 1x6P |
| Y-Width of Bottom Edge on Board | 5.5mm |
| Z-Height of the Board | 2.25mm |
| Current Rating-Signal | 1A |
