UMH33NTN
UMH33NTN
ПроизводительROHM Semicon
Партномер производителяUMH33NTN
ОписаниеTransistors/Thyristors ROHM UMH33NTN
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Цифровые транзисторы |
| Производитель | ROHM Semicon |
| Вес | 0.026 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Power Dissipation (Pd) | 150mW |
| Transistor Type | - |
| DC Current Gain (hFE@Ic,Vce) | 820@10mA,5V |
| Collector Current (Ic) | 400mA |
| Collector-Emitter Breakdown Voltage (Vceo) | 20V |
| Input Resistor | 2.2kΩ |
| Collector-emitter voltage (Vceo) | 20V |
| Pd- Power Dissipation | 150mW |
| Current - Collector(Ic) | 400mA |
| Number | - |
| DC Current Gain | 2700@10mA,5V |
| Emitter-Base Voltage VEBO | 40V |
