DTC114WKAT146
DTC114WKAT146
ПроизводительROHM Semicon
Партномер производителяDTC114WKAT146
ОписаниеTransistors/Thyristors ROHM DTC114WKAT146
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Цифровые транзисторы |
| Производитель | ROHM Semicon |
| Вес | 0.034 |
| Power Dissipation (Pd) | 200mW |
| Input Voltage (VI(on)@Ic,Vce) | 3V@2mA,0.3V |
| Transistor Type | 1 NPN - bias preset |
| Resistor Ratio | 0.47 |
| DC Current Gain (hFE@Ic,Vce) | 24@10mA,5V |
| Collector Current (Ic) | 100mA |
| Collector-Emitter Breakdown Voltage (Vceo) | 50V |
| Input Resistor | 13kΩ |
| Collector-emitter voltage (Vceo) | 50V |
| Pd- Power Dissipation | 200mW |
| Current - Collector(Ic) | 100mA |
| Number | 1 NPN (Pre-Biased) |
| DC Current Gain | 24@10mA,5V |
| Voltage - Input(Max)(VI(off)) | 800mV@100uA,5V |
| Output Voltage(VO(on)) | 300mV@10mA,0.5mA |
