XHB-3AW
XHB-3AW
ПроизводительBOOMELE(Boom Precision Elec)
Партномер производителяXHB-3AW
ОписаниеConnectors BOOMELE(Boom Precision Elec) XHB-3AW
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Разъем для подключения проводов к плате |
| Производитель | BOOMELE(Boom Precision Elec) |
| Вес | 0.322 |
| Operating Temperature | -25℃~+85℃ |
| Voltage Rating (Max) | 250V |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Material | Brass;PA66 |
| Reference Series | - |
| Mounting Style | Bend insert |
| Number of Pins | 3P |
| Pitch | 2.54mm |
| Number of Rows | 1 |
| Flame Retardant Rating | UL94V-0 |
| Row Spacing | - |
| Number of PINs Per Row | 3 |
| Mounting Type | Right Angle |
| Pins Structure | 1x3P |
| Current Rating-Signal | 5A |
