XHB-4AW
XHB-4AW
ПроизводительBOOMELE(Boom Precision Elec)
Партномер производителяXHB-4AW
ОписаниеConnectors BOOMELE(Boom Precision Elec) XHB-4AW
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Разъем для подключения проводов к плате |
| Производитель | BOOMELE(Boom Precision Elec) |
| Вес | 0.407 |
| Operating Temperature | -55℃~+105℃ |
| Voltage Rating (Max) | 250V |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Material | Brass;PA66 |
| Reference Series | - |
| Mounting Style | Bend insert |
| Number of Pins | 4P |
| Pitch | 2.54mm |
| Number of Rows | 1 |
| Flame Retardant Rating | UL94V-0 |
| Row Spacing | 12.5mm |
| Number of PINs Per Row | 4 |
| Supplementary Features | - |
| Mounting Type | Right Angle |
| Pins Structure | 1x4P |
| Y-Width of Bottom Edge on Board | 7mm |
| X-Length of Bottom Edge on Board (Spacing Line) | - |
| Z-Height of the Board | 5.75mm |
| Current Rating-Signal | 5A |
