XHB-8A
XHB-8A
ПроизводительBOOMELE(Boom Precision Elec)
Партномер производителяXHB-8A
ОписаниеConnectors BOOMELE(Boom Precision Elec) XHB-8A
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Разъем для подключения проводов к плате |
| Производитель | BOOMELE(Boom Precision Elec) |
| Вес | 0.657 |
| Operating Temperature | -25℃~+85℃ |
| Voltage Rating (Max) | 250V |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Material | Brass;PA66 |
| Reference Series | - |
| Mounting Style | - |
| Number of Pins | 8P |
| Pitch | 2.5mm |
| Number of Rows | 1 |
| Flame Retardant Rating | UL94V-0 |
| Row Spacing | - |
| Number of PINs Per Row | 8 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Pins Structure | 1x8P |
| Y-Width of Bottom Edge on Board | 5.8mm |
| Z-Height of the Board | 7mm |
| Current Rating-Signal | 3A |
