ADP3338AKCZ-5-R7
ADP3338AKCZ-5-R7
ПроизводительAnalog Devices
Партномер производителяADP3338AKCZ-5-R7
ОписаниеPower Management (PMIC) ADI ADP3338AKCZ-5-R7
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Регуляторы напряжения - линейные регуляторы, регуляторы с низким уровнем падения напряжения (LDO) |
| Производитель | Analog Devices |
| Вес | 1 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃@(Ta) |
| Output Current | 1A |
| Quiescent Current | - |
| Output Type | Fixed |
| Number of Outputs | 1 |
| Operating Voltage | 8V |
| Features | Over Current Protection;Over Temperature Protection;Short Circuit Protection |
| Standby Current | - |
| Noise | 95uVrms |
| Output Voltage | 5V |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage Dropout | - |
