CMT8602B-K
CMT8602B-K
ПроизводительHopeRF Micro-electronics
Партномер производителяCMT8602B-K
ОписаниеPower Management (PMIC) HopeRF Micro-electronics CMT8602B-K
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Изоляторы - драйверы затворов |
| Производитель | HopeRF Micro-electronics |
| Вес | 0.294 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃@(Ta) |
| Number of Channels | 2 |
| Quiescent Current | 1.4mA |
| Isolation Voltage(Vrms) | 5700 |
| CMTI(kV/us) | 150kV/us |
| Voltage - Supply | 3V~5.5V;9V~25V |
| load type | IGBT;MOSFET |
| Rise Time | 16ns |
| Fall Time | 12ns |
| Input Logic Level - Low | 0.8V~1.2V |
| Input Logic Level - High | 1.6V~2V |
| Current - Output High(IOH) | 4A |
| Current - Output Low(IOL) | 6A |
| Quiescent Current(Iq) | 1.4mA |
| Propagation Delay(tpd) | 50ns;45ns |
