HCT6521S
HCT6521S
ПроизводительHCTmicro
Партномер производителяHCT6521S
ОписаниеData Acquisition HCTmicro HCT6521S
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Аналого-цифровые преобразователи (АЦП) |
| Производитель | HCTmicro |
| Вес | 0.18 |
| Number of Channels | 1 |
| Quiescent Current (Iq) | 300nA |
| Interface | SPI |
| differential input | Yes |
| Data Rate | 10Hz;20Hz;320Hz;640Hz |
| Clock Frequency | 3.9MHz |
| Voltage - Supply | 2.5V~5.5V |
| Temperature range | -40℃~+85℃ |
| Clock/Oscillator | Built-in |
| Resolution(Bits) | 24 |
| ADC architecture | Sigma-Delta |
| Voltage Reference | Built-in;External |
| Voltage Reference Drift | 20ppm/℃ |
| Programmable Gain | Support |
