EG2184S
EG2184S
ПроизводительEG Micro
Партномер производителяEG2184S
ОписаниеMotor Driver ICs EG Micro EG2184S
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Драйверы затворов |
| Производитель | EG Micro |
| Вес | 0.172 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Number of Drivers | 2 |
| Features | Under Voltage Protection |
| load type | MOSFET;IGBT |
| Rise Time | 20ns |
| Fall Time | 15ns |
| Propagation Delay tpHL | 240ns |
| Driven Configuration | High Side;Low Side |
| Peak Output Current(sink) | 2.5A |
| Propagation Delay tpLH | 720ns |
| Peak Output Current(source) | 2.5A |
| Input Logic Level - Low | -300mV~1.3V |
| Quiescent Current(Iq) | 300uA |
| Input Voltage (Vin) | 10V~20V |
