EG2183Q
EG2183Q
ПроизводительEG Micro
Партномер производителяEG2183Q
ОписаниеMotor Driver ICs EG Micro EG2183Q
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Драйверы затворов |
| Производитель | EG Micro |
| Вес | 0.192 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Number of Drivers | 2 |
| Features | Under Voltage Protection |
| load type | MOSFET;IGBT |
| Rise Time | 120ns |
| Fall Time | 80ns |
| Driven Configuration | Half-Bridge |
| Peak Output Current(sink) | 2.5A |
| Peak Output Current(source) | 2A |
| Input Logic Level - Low | -300mV~1.3V |
| Quiescent Current(Iq) | 200uA |
| Input Voltage (Vin) | 10V~20V |
