HL6288Q
HL6288Q
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Драйверы затворов |
| Производитель | HL |
| Вес | 1 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Number of Drivers | 6 |
| Features | Under Voltage Protection |
| load type | MOSFET;IGBT |
| Rise Time | 30ns |
| Fall Time | 30ns |
| Propagation Delay tpHL | 170ns |
| Driven Configuration | Three Phase;Half-Bridge |
| Peak Output Current(sink) | 1.8A |
| Propagation Delay tpLH | 300ns |
| Peak Output Current(source) | 1.5A |
| Quiescent Current(Iq) | 150uA |
| Input Voltage (Vin) | 5V~20V |
