EG2203
EG2203
ПроизводительEG Micro
Партномер производителяEG2203
ОписаниеMotor Driver ICs EG Micro EG2203
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Драйверы затворов |
| Производитель | EG Micro |
| Вес | 0.19 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Number of Drivers | 2 |
| Features | Under Voltage Protection |
| load type | MOSFET;IGBT |
| Rise Time | 60ns |
| Fall Time | 30ns |
| Driven Configuration | Half-Bridge |
| Peak Output Current(sink) | 1A |
| Peak Output Current(source) | 500mA |
| Input Logic Level - Low | -300mV~1V |
| Quiescent Current(Iq) | 260uA |
| Input Voltage (Vin) | 10V~25V |
