EG2005
EG2005
ПроизводительEG Micro
Партномер производителяEG2005
ОписаниеMotor Driver ICs EG Micro EG2005
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Драйверы затворов |
| Производитель | EG Micro |
| Вес | 0.186 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Number of Drivers | 2 |
| Features | Under Voltage Protection |
| load type | MOSFET;IGBT |
| Rise Time | 180ns |
| Fall Time | 70ns |
| Propagation Delay tpHL | 210ns |
| Driven Configuration | High Side;Low Side |
| Peak Output Current(sink) | 600mA |
| Propagation Delay tpLH | 230ns |
| Peak Output Current(source) | 300mA |
| Quiescent Current(Iq) | 100uA |
| Input Voltage (Vin) | 10V~20V |
