EG2011
EG2011
ПроизводительEG Micro
Партномер производителяEG2011
ОписаниеMotor Driver ICs EG Micro EG2011
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Драйверы затворов |
| Производитель | EG Micro |
| Вес | 0.165 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Number of Drivers | 2 |
| Features | Under Voltage Protection |
| load type | MOSFET;IGBT |
| Rise Time | 30ns |
| Fall Time | 20ns |
| Propagation Delay tpHL | 70ns |
| Peak Output Current(sink) | 1A |
| Propagation Delay tpLH | 80ns |
| Peak Output Current(source) | 1A |
| Input Logic Level - Low | 0V~1.5V |
| Quiescent Current(Iq) | 100uA |
| Input Voltage (Vin) | 10V~20V |
