EG1416
EG1416
ПроизводительEG Micro
Партномер производителяEG1416
ОписаниеMotor Driver ICs EG Micro EG1416
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Драйверы затворов |
| Производитель | EG Micro |
| Вес | 0.055 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Number of Drivers | 1 |
| load type | MOSFET;IGBT |
| Rise Time | 40ns |
| Fall Time | 20ns |
| Driven Configuration | Low Side |
| Peak Output Current(sink) | 2A |
| Peak Output Current(source) | 2A |
| Input Logic Level - Low | -300mV~1V |
| Quiescent Current(Iq) | 1uA |
| Input Voltage (Vin) | 4V~20V |
