BCW251A
BCW251A
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Динамики |
| Производитель | BC |
| Вес | 0.688 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Turn-on time | 800us |
| Turn-off time | 20us |
| Isolation Voltage(Vrms) | 3.75kV |
| load current | 2A |
| insulation resistance | 1000MΩ |
| Load Voltage | 40V |
| Forward Voltage | 1.3V |
| RDS(on) | 60mΩ |
| Forward Current(If) | 50mA |
| Total Power Dissipation(Pd) | 850mW |
