MB6S-46MIL
MB6S-46MIL
ПроизводительMDD(Microdiode Semiconductor)
Партномер производителяMB6S-46MIL
ОписаниеDiodes MDD(Microdiode Semiconductor) MB6S-46MIL
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Мостовые выпрямители |
| Производитель | MDD(Microdiode Semiconductor) |
| Вес | 0.241 |
| Reverse Leakage Current (Ir) | 5uA@600V |
| Voltage - DC Reverse(Vr) | 600V |
| Non-Repetitive Peak Forward Surge Current | 30A |
| Current - Rectified | 800mA |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Voltage - Forward(Vf@If) | 1V@400mA |
