ST4100-1C-12SLS
ST4100-1C-12SLS
ПроизводительSTEIPU
Партномер производителяST4100-1C-12SLS
ОписаниеRelays STEIPU ST4100-1C-12SLS
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Сигнальные реле |
| Производитель | STEIPU |
| Вес | 4.732 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Contact Material | Silver Alloy |
| Contact Resistance | 100mΩ |
| Coil resistance | 320Ω |
| Contact form | A set of conversions: 1C (Single-pole Double-throw Conversion) |
| Coil Rated Power | 450mW |
| Operate Time | 5ms |
| Coil Voltage | 12V |
| Release Time | 5ms |
| Contact Rating | 3A@120VAC;3A@24VDC |
| Switching Voltage(Max) | 240V@AC;60V@DC |
| Switching Current(Max) | 5A |
