MC74ACT373DW
MC74ACT373DW
ПроизводительMOTOROLA
Партномер производителяMC74ACT373DW
ОписаниеLogic MOTOROLA MC74ACT373DW
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Защелки |
| Производитель | MOTOROLA |
| Вес | 1 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Number of Channels | 8 |
| Output Type | Tri-State |
| Quiescent Current (Iq) | 8uA |
| Series | 74ACT |
| Voltage - Supply | 4.5V~5.5V |
| Logic Type | D Latch |
| Propagation Delay | 8.5ns |
| Current - Output High(IOH) | 24mA |
| Current - Output Low(IOL) | 24mA |
| Hold Time | 1ns |
