MC74AC373DWR2
MC74AC373DWR2
ПроизводительMOTOROLA
Партномер производителяMC74AC373DWR2
ОписаниеLogic MOTOROLA MC74AC373DWR2
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Защелки |
| Производитель | MOTOROLA |
| Вес | 0.79 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Number of Channels | 8 |
| Output Type | Tri-State |
| Quiescent Current (Iq) | 8uA |
| Series | 74AC |
| Voltage - Supply | 2V~6V |
| Logic Type | D Latch |
| Propagation Delay | 7ns |
| Current - Output High(IOH) | 24mA |
| Current - Output Low(IOL) | 24mA |
| Setup Time | 4ns |
| Hold Time | 1ns |
