TSR 0.5-2465
TSR 0.5-2465
ПроизводительTRACO POWER
Партномер производителяTSR 0.5-2465
ОписаниеPower Modules TRACO POWER TSR 0.5-2465
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | DC-DC преобразователи |
| Производитель | TRACO POWER |
| Вес | 3.198 |
| Operating Temperature | -40℃~+90℃ |
| Features | Over Temperature Protection;Short Circuit Protection |
| Function | Buck |
| Conversion Efficiency | 95% |
| Ripple | 40mVp-p |
| Output Voltage Accuracy | ±3% |
| Frequency - Switching | 330kHz |
| Capacitive Load(Max) | 220uF |
| Vin | 8V~32V |
| Vout | 6.5V |
| Iout | 500mA |
