F0505XT-2WR3
F0505XT-2WR3
ПроизводительEVISUN
Партномер производителяF0505XT-2WR3
ОписаниеPower Modules EVISUN F0505XT-2WR3
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | DC-DC преобразователи |
| Производитель | EVISUN |
| Вес | 1.95 |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ |
| Output Power | 2W |
| Number of Outputs | 1 |
| Features | Short Circuit Protection;Over Temperature Protection |
| Conversion Efficiency | 88% |
| Ripple | 50mVp-p |
| Isolation Voltage(Vrms) | 3kV |
| Frequency - Switching | 300kHz |
| Supply Current (Iq) | 8mA |
| Capacitive Load(Max) | 2400uF |
| Vin | 4.5V~5.5V |
| Vout | 5V |
| Iout | 400mA |
| No-Load Input Current | 8mA |
