B1205-2W5-2K5V-6793RE
B1205-2W5-2K5V-6793RE
Производительcoileasy
Партномер производителяB1205-2W5-2K5V-6793RE
ОписаниеPower Modules coileasy B1205-2W5-2K5V-6793RE
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | DC-DC преобразователи |
| Производитель | coileasy |
| Вес | 9.7 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Output Power | 2.5W |
| Features | Short Circuit Protection;Over Current Protection;Under Voltage Protection;Over Temperature Protection |
| Conversion Efficiency | 83.8% |
| Ripple | 55mVp-p |
| Frequency - Switching | 240kHz |
| Vin | 12V |
| Vout | 5V |
| Iout | 500mA |
